Cand batranii ies la pensie…

Meci senzational in cupa la fotbal pe facultati. Mate-Info a invins cu greu dar meritat pe cei de la Fizica, scor 3-1. Dupa o prima repriza mai plictisitoare decat comentariile la meciurile Antenei 1 scorul arata 0-0. In partea a doua insa au intrat in scena lupii tineri. O dubla fulgeratoare in debutul reprizei le-a pus plumb in ghete la „fizicieni” care au incercat timid sa revina, inscriind pe final un gol norocos la o faza la care portarul nostru se uita dupa majoretele ce alergau imprejurul terenului. Au mai fost si doua bare iar la final o scarita superba ce a stabilit scorul final. In acest meci s-au remarcat cativa matematicieni: Samsy „Radoi” care s-a emotionat inca din debutul partidei din cauza indicatiilor antrenorului, Adrian Enache care folosindu-si camuflajul nu s-a vazut decat intrand si iesind de pe teren, baiatu’ care a dat primele doua goluri (pacat ca nu-i stiu numele) si bineinteles cea mai remarcata a fost lipsa tinerei sperante Mihai „Cost(a_r)ica” Constantin, tinut la pat de un somn profund si-un vis erotic. Finalul meciului a fost incendiar dar nu in teren, ci pe banca de rezerve: dupa o cearta cu antrenorul (pe seama „omului invizibil” A. Enache) capitanul echipei, Riga, a fost exclus din echipa pe o perioada nedeterminata (probabil pana la meciul de maine). La meciul urmator, cand vor lipsi „batranii”, sper sa prind si eu 5 minute pentru a-mi demonstra adevarata valoare, dincolo de stopul perfect pus la o pasa de la arbitru😀.